Mišmaš Zrimškova na 3000 metrov z zaprekami odlična šesta

Slovenci na OI 4. Avg 202113:13 > 13:25 0 komentarjev
Guliverimage

Maruša Mišmaš Zrimšek je lahko z olimpijskim nastopom v Tokiu lahko vsekakor zadovoljna. V finalu teka na 3000 metrov z zaprekami je zasedla izvrstno šesto mesto ter potolkla svoj osebni (in državni) rekord.

Grosupeljčanka je dolgo držala stik z vodilno skupino, potem ko se je šest tekmovalk po prvem kilometru odlepilo od preostalih deset nastopajočih.

V vstopu na tretji kilometer je nekaj časa držala celo tretje mesto. Pobegnila je Courtney Frerichs, priključila ji je tekačica iz Ugande Peruth Chemutai, ki jo je na začetku zadnjega kroga prehitela in zlahka zmagala ter preizkušnjo odtekla skoraj pod 9 minutami. Bron gre v Kenijo, osvojila ga je Hyvin Kiyeng.

Mišmaš Zrimškova je postavila nov državni rekord (9:14,84) in bila od bronaste kolajne oddaljena manj kot deset sekund.

Marušo Mišmaš Zrimšek čaka debitantski nastop na olimpijskih igrah.