Brazilci ubranili olimpijski naslov iz Ria

Nogomet 7. Avg 202116:33 > 17:36 0 komentarjev
Brazilija - Španija

Brazilska moška nogometna reprezentanca je po olimpijskih igrah v Riu de Janeiru zlato odličje osvojila tudi v Tokiu. V finalu je po podaljšku premagala Španijo z 2:1.

Brazilska nogometna vrsta je do zmage prišla po zaslugi zadetka Malcoma v 108. minuti. Pred tem jih je v vodstvo v zaključku prvega polčasa popeljal Matheus Cunha, medtem ko je Špance v igro za zmago v 61. minuti vrnil Mikel Oyarzabal.

Brazilija, ki je v 38. minuti zapravila tudi najstrožjo kazen, je tako ubranila naslov s prejšnjih iger, je pred tem osvojila še olimpijsko srebro in dva brona. Španija ima doslej z OI zlato ter po novem tri srebrne kolajne.

Brazilci so po zmagi leta 2016 postali peta reprezentanca v 121-letni olimpijski zgodovini, ki je ubranila naslov olimpijskega prvaka. Pred njo je to uspelo Veliki Britaniji (1908, 1912), Urugvaju (1924, 1928), Madžarski (1964, 1968) in Argentini (2004, 2008).

Na dvoboju za bronasto medaljo, ki je bil odigran že v petek, je Mehika s 3:1 premagala domačinko Japonsko.