Španci olimpijski turnir začeli z zmago

Košarka 26. Jul 202117:45 0 komentarjev
Košarkarska tekma

Košarkarji Španije so na prvi tekmi letošnjih olimpijskih iger v Tokiu ugnali gostiteljico Japonsko z 88:77.

Japonska v tekmo ni vstopila najbolje in je uvodoma zaostajala že z 2:11,a s se kmalu vrnila in po trojki prvega zvezdnika moštva Ruia Hačimure pet minut pred koncem druge četrtine tekmeca ujela pri izidu 26:26. Španska vrsta se je v boljši luči prikazala v začetku drugega polčasa, ko je napravila delni izid 19:0 in pobegnila na 48:28.

Japonci, ki na olimpijskem košarkarskem turnirju nastopajo prvič po 45 letih, so se poskušali vrniti, se približali na le enajst točk zaostanka, a vodstva Španije, ki je tekmo na koncu dobila z izidom 88:77, niso uspeli resneje ogroziti.

Pri zmagovalcih se je sicer z 20 točkami najbolj izkazal Ricky Rubio, Victor Claver jih je dosegel 13, še točko manj pa je prispeval 36-letni Marc Gasol. V vrstah domačih sta bila najbolj razigrana Hačimura z 20 in Juta Vatanabe z 19 točkami.