Malce je zmanjkalo: Kristjan Čeh ostal brez odličja

Slovenci na OI 31. Jul 202114:25 > 15:17 1 komentar
Kristjan Čeh. Foto: REUTERS/Dylan Martinez

Slovenski atlet Kristjan Čeh je finalu meta diska olimpijskega turnirja v Tokiu osvojil peto mesto. Videli smo dvojno švedsko zmago. Zlat je bil pričakovano prvi favorit Daniel Stahl, srebrni Simon Pettersson, tretji pa Avstrijec Lukas Weißhaidinger.

6. met: 66,37 metra

Kristjan Čeh je finale začel zelo zadržano. V prvem poskusu je disk vrgel zelo daleč, disk je preletel 65 metrov, s katerimi bi prevzel vodstvo, a je slovenski predstavnik prestopil in za zdaj ostaja brez rezultata. Tudi v drugo ni šlo po načrtih in disk vrgel zgolj 62,95 metra. Tudi v tretje je komaj presegel 60 metrov, nato pa namerno prestopil. Vseeno je bilo to dovolj za osmo mesto, s katerim je prišel še do treh dodatnih metov v finalu.

Podarjeno priložnost je izkoristil in v četrtem poskusu disk zalučal prek 66 metrov in povzpel na četrto mesto. V peti seriji pa še nekaj dodal in se z metom 66,62 povzpel na tretje mesto, a ne za dolgo, saj je Simon Pettersson za njim vrgel 67,39 metra in Čeha spet vrgel iz odra za zmagovalce. V zadnjem poskusu je slovenskega asa prehitel še Avstralec Matthew Denny in ga potisnil na končno peto mesto.

“Zadovoljen sem z nastopom, čez 66 m sem vrgel. Po treh nervoznih prvih treh metih se je dobro izteklo. Na ogrevanju je šlo dobro. Prvi met na tekmi je bil fantastičen, a žal s prestopom. V drugem strah, da bi še enkrat prestopil in ni šlo najbolje, v tretji pa sem trepetal za še tri mete v finalu. Dobil sem jih in imel potem vse mete prek 66 m in sem zadovoljen. To je bil moj prvi olimpijski nastop, peti sem bil, vrhunsko, le dobre izkušnje sem odnesel s tega tekmovanja,” je v prvi izjavi za TV Slovenija dejal Čeh.