Vedenejeva brez finalnega nastopa

Slovenci na OI 6. Avg 202112:12 0 komentarjev
Vedenejeva. Foto: gulvierimage

Ruski sestri dvojčici Dina in Arina Averina sta kvalifikacije olimpijskega turnirja v ritmični gimnastiki v Tokiu pričakovano končali na vrhu. Slovenska reprezentantka Jekaterina Vedenejeva je dobro nastopila, a s 16. mestom med 26 tekmovalkami ostala brez finala najboljše deseterice, ki se bo borila za kolajne.

Vedenejeva, Rusinja iz Irkutska, ki zadnja tri leta zastopa slovenske barve, je svoj olimpijski nastop že končala. Kvalifikacijske sestave z obročem (22,800), žogo (23,550), s kiji (22,550) in trakom (20,800) je opravila brez velikih napak in je s skupnim zbirom 89,700 zasedla 16. mesto.

Dina Averina ima na prvem mestu 106,300 točke, njena enojajčna dvojčica Arina Averina pa 106,175. Na tretjem mestu je po slabšem začetku in veliki napaki pri sestavi z obročem končala Izraelka Linoy Ashram s 103,100 točke.

V soboto se bodo za kolajne pomerile tudi ritmičarke v skupinskih sestavah.