Tokić končal v 3. krogu: Zapravil sem lepo priložnost

Slovenci na OI 27. Jul 20217:28 > 13:46 0 komentarjev
Bojan Tokić, foto: Guliverimage.

Slovenski namiznoteniški igralec Bojan Tokić je na olimpijskih igrah v Tokiu nastope končal v tretjem krogu. Njegov današnji tekmec, Brazilec Hugo Calderano, četrti nosilec olimpijskega turnirja, je bil po 47 minutah igre boljši s 4:1 (11, 7, -7, 9, 10).

“Od samega začetka nisem bil pravi. Boril sem se s seboj, manjkalo mi je pravo gibanje, timing. Res škoda. Tekmec je bil po meri, njegova igra mi ustreza, kljub temu, da je šesti igralec sveta, sem imel občutek, da ga lahko premagam. In prav zaradi tega sem zdaj slabe volje, saj sem zapravil lepo priložnost. Ni problem izgubiti, ampak izgubiti na takšen način, pa je,” je bil razočaran Novogoričan, ki ga v Tokiu čakajo še ekipni nastopi: “Moram zdaj vse pozabiti in se pripraviti na ekipne boje. Imam nekaj časa, da izboljšam svojo igro.”

Potek dvoboja

V prvem nizu je imel Tokić pobudo, imel lepo prednost, a se je brazilski tekmec vrnil v igro, prvič povedel pri 12:11 in nato dobil niz s 13:11. V drugem je bil boljši Brazilec, ki je dokaj mirno prišel do zmage z 11:7.

Zato pa je izkušeni Slovenec “pritisnil na plin” v tretjem, ko se je Brazilec enakovredno meril z njim do izenačenja na šesti točki, nato pa je Tokić dosegel sedem zaporednih točk in zmago v nizu z 11:7.

Hugo Calderano, foto: Guliverimage.

Četrti niz se je začel s pobudo tekmeca, a ga je Tokić ujel na šesti točki, nato povedel z 8:7, a poslal žogico v mrežo za novo izenačenje na osmi točki. Tekmeca sta bila spet izenačena pri 9:9, napeta končnica pa je po napaki Tokića pripadla Calderanu za 11:9 ter prednost s 3:1 v nizih.

Odločilni peti niz je bolje začel Tokić, si uvodoma priigral prednost 2:0, nato pa ga je tekmec ujel, slovenski igralec pa je iz jeze zaradi lastne igre vrgel lopar na tla. Calderano je povedel s 7:4, a ga je Tokić ujel za izenačenje na deseti točki, nato pa je tekmec na svoj servis z dvema zaporednima dobil niz za končno zmago s 4:1.

Četrte olimpijske igre

Štiridesetletni Tokić je nastopil na svojih četrtih olimpijskih igrah po Pekingu 2008, Londonu 2012 in Rio de Janeiru 2016. V Braziliji je prišel krog dlje kot v Tokiu, uvrstil se je med najboljših 16, potem pa moral priznati premoč Nemcu Dimitriju Ovčarovu.

V Tokiu je v uvodnem krogu je zanesljivo premagal Kanadčana Jeremyja Hazina s 4:0, v drugem pa je ugnal še Hrvata Tomislava Pucarja prav tako s 4:0.

V posamični konkurenci poleg Tokića nastopa tudi Hrastničan Darko Jorgić. Osemnajsti nosilec olimpijskega turnirja je bil v uvodnem krogu prost, v drugem krogu je po izjemno dramatičnem obračunu na kolena položil Španca Alvara Roblesa s 4:3, v tretjem krogu pa s 4:2 še od Britanca Liama Pitchforda.

V osmini finala se bo Jorgić danes ob 12.30 po slovenskem času pomeril z domačinom Tomokazujem Harimotom, tretjim nosilcem OI.