Kvitova po osmih letih v polfinalu Rolanda Garrosa

Uncategorized 7. Okt 202013:30 > 13:32
Clive Brunskill/Getty Images

Češka teniška igralka Petra Kvitova se je uvrstila v polfinale OP Francije, potem jo je s 6:3 in 6:3 premagala Nemko Lauro Siegemund.

Netipično za dozdajšnji potek turnirja in za peščeno podlago, smo v prvem nizu videli samo eno izgubljeno servisno igro, ko je Kvitova povedla s 3:1. Novih priložnosti za break ni bilo in dvakratna zmagovalka Wimbledona je prvi niz dobila s 6:3.

Drugi niz je potekal drugače, Kvitova je bila nekoliko bolj nervozna in dvakrat zapravila break prednosti, kljub temu, da se je Nemka ubadala s poškodbo hrbta.

Ampak Kvitova je uspela priti do novega, ključnega breaka brez izgubljene točke za 4:3, ga potrdila z osvojeno naslednjo igro, prav tako brez izgubljene točke, nato pa tekmico dotolkla v deveti igri in izkostila drugo zaključno žogico za zmago s 6:3.

Kvitova je s tem izenačila svoj najboljši dosežek v Parizu, leta 2012 je igrala v polfinalu in izgubila proti Mariji Šarapovi.