Celtic preko Rangersa v finale pokala

Uncategorized 23. Apr 201714:56 > 15:12
Mark Runnacles, Getty Images Sport

Nogometaši Celtica so na Old Firmu v polfinalu škotskega pokala z 2:0 ugnali Rangers in ostali v igri za trojno krono v domačih tekmovanjih.

Šestkratni zaporedni škotski prvak Celtic si je povsem zasluženo priboril 56. finale v škotskem pokalu. V finalu jih 27. maja čaka obračun z Aberdeenom. Celtic bo takrat lovil prvo trojno krono po letu 2001.

To je bila že četrta zmaga na petem letošnjem Old Firmu, zadetka pa sta dosegla Callum McGregor v 11. minutiin Scott Sinclair, ki ej v 51. minuti izkoristil enajstmetrovko.

Celtic bi lahko prišel tudi do višje zmage, a se je večkrat izkazal vratar Rangersa Wes Foderingham.

Z novo zmago je Celtic niz tekem brez poraza v domačih tekmovanjih podaljšal na 44, prvič po letu 1992 pa so v polfinalu uspeli premagati svojega večnega tekmeca.