Edmontonova "sedmica" za sedmo tekmo

Uncategorized 8. Maj 20174:06 > 4:21
Getty Images/Codie McLachlan

Hokejisti Edmonton Oilers so na šesti tekmi serije s 7:1 deklasirali nasprotnike iz Anaheima in si tako izborili še sedno, zadnjo in odločilno tekmo v seriji polfinala zahodne konference. Nashville s četrto zmago do konferenčnega finala.

Serija med Edmontonom in Anaheimom se je še dodatno podaljšala, svoj končni razplet pa bo dobila 10. maja v Honda centru, kjer bodo hokejisti Anaheima držali prednost domačega igrišča.

Na šesti tekmi na ledeni ploskvi dvorane Rogers place v Edmontonu je bila v ospredju samo domača ekipa, ki je dominirala skozi vse tretjine in izborila odločilno sedmo tekmo.

Oilersi so že v prvi tretjini rešili vprašanje o zmagovalcu, saj so nasprotnikom zabili kar pet golov. Leon Draisaitll je v prvih sedmih minutah srečanja zabil dvakrat, Zach Kassian je povišal na 3:0, potem pa je dvakrat zabil še Mark Letestu.

Po 45 sekundah igre v drugi tretjini pa nov zadetek, potem ko je za 6:0 zadel Anton Slepišev, častni zadetek na drugi strani pa je dosegel Rickard Rakell.

Po 15 minutah in 27 sekundah druge tretjine je klasični hat-trick dosegel Draisaitl in postavil končni rezultat, saj ekipi v zadnji tretjini nista igrali na 100 odstotkih temveč le čakali, da se tekma konča.

Predatorji zagrabili finale konference

Hokejisti iz Nashvilla so s svojo četrto zmago v seriji polfinala proti St. LouisU prišli do največjega uspeha v zgodovini franšize. Serijo so dobili s 4:2, šesto tekmo, ki jih je izstrelila v finale konference pa s 3:1.

Ekipa iz Nashvilla je potrdila, da je v zadnjih časih nepremagljiva na domači ledeni ploskvi, saj še devet tekem zapored (niz sega v zaključek rednega dela sezone NHL) ne pozna poraza. St. Louis se ni uspel še drugo leto zapored uvrstiti v finale, pomagal ni niti vodilni zadetek za 1:0, ki ga je prispeval Paul Stastny.

To je le podžgalo domače hokejiste, ki so v naslednjih dveh tretjinah zabili trikrat, med strelce pa so se zapisali Roman Josi, Ryan Johanson in Calle Jarnkrok.