SP v hokeju na ledu: Finska in Rusija prvi v polfinale

Uncategorized 18. Maj 201718:45 > 19:01
Getty Images

Ruski hokejisti so bili v četrtfinalu SP elitne divizije s 3:0 (2:0. 0:0, 1:0) boljši od Češke, Finska pa se je med najboljše štiri reprezentance sveta prebila po zmagi 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) nad ZDA.

Finci so se zmage nad ZDA veselili po tekmi, v kateri sta blestela predvsem oba vratarja. Za severnjake je že po eni minuti druge tretjine v polno – ob igri z igralcem več – meril Miko Rantanen, potem pa je na 2:0 povišal Joonas Kemppainen in tekma v Kölnu je bila praktično odločena.

Rusija se je v Parizu še četrtič zapored uvrstila v polfinale SP. V prvi tretjini je bila tekma izenačena, Čehi so proti vratom sprožili celo pet strelov več, a je ruska mreža obmirovala. “Zbornaja komanda” je povedla v 9. minuti, ko je zadel Dmitrija Orlov povsem samega. Slabih pet minut kasneje je Rusija kaznovala izključitev Jakuba Jerabka. Jevgenij Kuznecov je izza vrati podal Nikiti Kučerovu, ki je z natančnim strelom pod prečko povišal rusko prednost.

Zmago branilcev bronaste kolajne z lanskega prvenstva je 7 minut pred koncem potrdil Artemi Panarin. Kasneje bosta potekali še preostali četrtfinalni tekmi. V Kölnu bo Nemčija izzvala Kanado, v Parizu pa se bodo Švicarji udarili s Švedsko.