Senzacija v Wimbledonu: Nadal odhaja domov!

Harold Cunningham, Getty Images Sport

Gilles Muller je v epskem obračunu danes uspel premagati Rafaela Nadala in poskrbel za veliko senzacijo današnjega dne.

Gillesu Mullerju je danes v epskem obračunu uspel velik uspeh, po nekaj manj kot petih urah je namreč uspel izločiti drugega nosilca Rafaela Nadala. Končni rezultat obračuna je bil 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 15:13.

Muller je že povedel z 2:0 v nizih, Nadal je bil bolj ali manj že v izgubljenem položaju. Vendar se je uspel vrniti in nekako se je zdelo, da mu bo vendar uspel popoln preobrat, vendar se mu na koncu ni izšlo.

Oba igralca sta zelo dobro servirala, na koncu pa je v zadnjem petem nizu Luksemburžan igral nekoliko bolje in na koncu seveda zasluženo prišel do zmage.

Nadal se je dobro upiral, več kot uspešno ubranil kar nekaj žogic nasprotnika za zmago, vendar v 28. igri v petem nizu pa mu ni uspelo dobiti igre na svoj servis in obračuna je bilo po 4-ih urah in 51-ih minutah konec v korist 34-letnika iz Luksemburga, ki je zadnji niz dobil z rezultatom 15:13. Zaenkrat zagotovo najdaljši in najbolj izzenačen obračun v letošnji izvedbi Wimbledona.

Gilles Muller se bo v četrtfinalu pomeril z Hrvatom Marinom Čilićem.