Rusija s sanjskim prvenstvom do novega naslova

Uncategorized 4. Sep 201710:02 > 10:11
Getty Images

Ruska moška odbojkarska reprezentanca je osvojila naslov evropskega prvaka, potem ko je na finalni tekmi v poljskem Krakovu premagala Nemčijo s 3:2. Nemci so bili šele prvi, ki so Rusom na prvenstvu uspeli odvzeti niz.

Rusija je po zmagoslavju nad Nemčijo osvojila letošnji turnir na Poljskem, po letu 2013 pa je to zanjo drugi naslov evropskega prvaka. Nekdanja Sovjetska zveza je kar 12-krat slavila na zaključnih turnirjih stare celine, medtem ko je Nemčija pod vodstvom italijanskega strokovnjaka in nekdanjega slovenskega selektorja Andree Gianija osvojila svojo prvo odličje na evropskih prvenstvih.

Srbija je v tekmi za tretje mesto ugnala Belgijo s 3:2 (17, -22, -19, 22, 12), Slovenija pa je letošnje evropsko prvenstvo končala na osmem mestu.

* Dvorana Tauron Arena, gledalcev 13.000, sodnika: Maroszek (Poljska) in Gradinski (Srbija).
* Rusija: Vlasov 7, Volvič 5, Grankin 2, Volkov 12, Berežko 3, Aščev, Butkov, Feoktistov, Žigalov 4, Mihajlov 15, Kliuka 2, Kurkajev 1, Golubjev, Martinjuk.
* Nemčija: Fromm 10, Schott 2, Kaliberda 12, Andrei, Böhme 2, Grozer 23, Weber, Kampa 3, Hirsch, Karlitzek, Zenger, Zimmermann, Baxpöhler, Krick 13.