Dober, boljši, Dončić!

Uncategorized 15. Okt 201721:20 > 21:25
Turkish Airlines EuroLeague

V srečanju 4. kroga španske lige Endesa je Real v derbiju premagal Valencijo, medtem ko je Barcelona doma osramotila Monbus Obradorio (102:58). Pri Realu se je z dvojnim dvojčkom izkazal slovenski reprezentant, Luka Dončić.

Real je te dni obarvan povsem slovensko. V 4. krogu sta bila pri Valenciji glavna gonilna sila “kraljevega kluba” reprezentanta Luka Dončić in Anthony Randolph. Prvi je ob zmagi proti prvakom prispeval 16 točk, 7 skokov in 10 asistenc, drugi pa je zbral 18 točk in 6 skokov.

Real je v gosteh zmagal s 86:82, zadnjo četrtino so gostje dobili za pet točk (25:20). Pri Valenciji je največ točk zbral Tibor Pleiss (15 točk).

Real je po zmagi z maksimalnim učinkom na vrhu razpredelnice , prvo mesto pa si deli z Barcelono. Omenimo še to, da je ob zmagi Andorre nad Gran Canario (78:76), Jaka Blažič v 32 minutah zbral 19 točk (8 skokov) in bil najboljši strelec tekme, Luka Rupnik pa je za Fuenlabrado, ob zmagi le-te proti Baskoniji (80:75), v 13 minutah zbral 4 točke.