Petrol Olimpija grdo "okradena" v Turčiji!

Uncategorized 18. Okt 201722:11 > 22:34
ABA/Cibona/ZeljkoBaksaj&Goran Lausic

V 2. krogu FIBA lige prvakov je Petrol Olimpija v Turčiji doživela poraz. Banvit, slovenskega trenerja Saša Filipovskega, je bil po podaljšku boljši s 87:83. Po dveh tekmah v evropskem tekmovanju so "zmaji" še brez zmage.

Potem, ko je Olimpija večji del srečanja zaostajala (proti koncu 2. četrtine je bilo že +17 za Banvit), so se varovanci Gašperja Okorna v zadnjih dveh minutah junaško vrnili v igro za zmago in imeli celo napad za zmago. Gregor Hrovat je z lepo podajo našel Dražena Bubnića, ki je dve sekundi pred iztekom časa pod košem zadel od table.

Zdelo se je, da je tekma odločena, sledila je podaja Turkov čez celo igrišče, na žogo so krenili trije ljubljanski košarkarji in eden izmed domačih igralcev – najbližje je bil Devin Oliver, ki je po boju z Damianom Kuligom padel na tla, sodniki pa so na začudenje praktično vseh v dvorani določili dva prosta meta za turškega predstavnika, ki ju je Kulig zadel…

Zanimivo, da v spodaj priloženih vrhuncih tekme te akcije, ki je pripeljala do podaljška, ne najdemo! (hm, le zakaj?!)

Sledilo je ogorčenje, zlasti pri Okornu, ki je povsem izgubil živce in si prislužil tehnično napako. V podaljšku je Banvit takoj pobegnil in prednost uspel zadržati. Ljubljanski strateg je po tekmi čestital samo dvema sodnikoma, tretjemu pa žugal in grozil.

Banvit je brez dvoma bolj kompletna ekipa, dominirali so 25 minut, zadnjih 15 minut pa smo jim parirali in nič ne bi bilo narobe, če bi zmagali. Zadnje akcije v rednem delu tekme ne bom komentiral, ker v takim primerih sledi neumna kazen, čeprav človek samo izrazi svoje mnenje, hvala!” je po tekmi na novinarski konferenci povedal Okorn.

Najboljši strelec pri Petrol Olimpiji je bil tokrat Jordan Morgan z 22 točkami, pri domačih pa je 23 točk nabral Tony Taylor. Naslednji tekmec “zmajev” v ligi prvakov bo nemški Bayreuth, ki v Stožice prihaja prihodnjo sredo.