Pogumna igra Mariborčank proti Rzeszowu dovolj za niz

Nova KBM Branik

Odbojkarice Nove KBM Branika in poljskega kluba Developres SkyRes Rzeszov so v Lukni pred približno 550 gledalci odigrale tekmo tretjega, zadnjega kroga kvalifikacij za ligo prvakinj. Končala se je z zmago gostij 3:1 (25:22, 23:25, 25:23, 25:22). Povratna tekma bo to soboto v Rzeszovu.

Slovenske prvakinje so tekmo proti v minuli sezoni tretjeuvrščeni ekipi poljskega prvenstva začele poletno. Zbrano so igrale v obrambi, čvrsto v bloku in učinkovito v napadu in povedle 8:5 in 12;9, toda gostje so s tremi uspešnimi napadi izničile njihovo prednost, ob drugem tehničnem odmoru pa povedle za točko.

Twitter

V nadaljevanju so poljske igralke – med njimi kar tri merijo prek 190 cm, Julija Andruško celo 198 cm – uveljavile premoč v višini in v končnici povedle 22:20, Mariborčanke so izenačile rezultat, v prelomnih trenutkih pa so gostje dosegle tri točke zapored za zmago v nizu.

Slab sprejem gostiteljic v drugem nizu je bil razlog, da je poljska ekipa povedla 6:2. Ko so Mariborčanke popravile igro v tej prvini in ko je Iza Mlakar z začetnima udarcema dosegla dva asa, je prednost tekmic začela kopneti in skopnela pri rezultatu 16:16. Mlakarjeva je tudi v nadaljevanju igrala sijajno, točke dosegala kot za šalo, pri vodstvu 24:23 pa je zmagovito za 1:1 v nizih dosegla Ana Marija Vovk.

Mariborčanke so v tretjem nizu pritisnile z odličnimi začetnimi udarci Sare Najdič in Ele Pintar, v napadu se je nezadržni Mlakarjevi pridružila še Anita Sobočan, in kot bi trenil je bilo 12:6. V nadaljevanju so gostje izboljšale sprejem in zaigrale odlično v bloku in pri 17:17 ujele prednost domačih.

Sledila je izenačena in zanimiva končnica, v kateri pa so več zbranosti pokazale gostje in dobile niz. V četrtem nizu so gostje po zaslugi učinkovite Jelene Blagojević in točk v bloku povedle 16:11 in 19:13, a se Mariborčanke niso predale, tekmicam so se približale na dve točki (19:17).

Nova KBM Branik Facebook

Pri vodstvu Poljakinj 22:20 je Mlakarjeva z dvema uspešnima napadoma poskrbela za izenačenje, v ključnih trenutkih pa so gostje potrdile vlogo favoritinj. Prvo ime tekme je bila neustavljiva Iza Mlakar, ki je dosegla kar 31 točk.

Kvalifikacije, 3. krog (prva tekma):

Nova KBM Branik (SLO) : Developres SkyRes Rzeszow (POL) 1:3 (22:25, 25:23, 23:25, 22:25)

Maribor – Športna dvorana Lukna. Referees: Serhiy Hulka (UKR), Loic Queste (FRA)

Nova KBM Branik: Mlakar 31, Košenina, Kaučič 3, Sužnik (L), Bračko 1, Vovk 5, Najdič 5, Milosavljević (C), Sobočan 11, Jerala 6, Pintar 10, Koskelo (L), Krajnc. Trener: Samo Miklavc

Developres SkyRes Rzesow: Rousseaux 8, Ptak 13, Gajewska 2, Hawryla 8, Žabinska, Žak, Kaczmar 1, Sawicka (L), Helić 10, Kaczorowska 3, Andrushko 11, Nowakowska (L), Blagojević (C) 22. Trener: Lorenzo Micelli