ACH izgubil proti Lokomotivu

Facebook

Kljub temu, da so odbojkarji ACH Volleyja izgubili prvo tekmo 3. kroga kvalifikacij za Ligo prvakov proti Lokomotivu iz Novosibirska (0:3), so se nasprotniku v Tivoliju odlično upirali.

V prvem nizu so se morali gostje pošteno potruditi, da so strli žilave Ljubljančane (26:28), tudi v nadaljevanju so se varovanci Zorana Kedačiča dobro zoperstavili favoriziranemu nasprotniku, ki pa je izkoristil vse svoje kvalitete in je na krilih odličnega Györgyja Grozerja – ta je dosegel 18 točk – dobil še preostala niza; prvega na 22, drugega na 19, potem ko so Ljubljančani vodili z 18:16.

Drugi niz se je začel podobno kot prvi, z vodstvom gostov s 7:4, Ljubljančani so se za kratek čas približali, a ob drugem tehničnem odmoru je imela Lokomotiva spet štiri točke prednosti. Z blokom zelo dobrega Matica Videčnika so se domači približali na 18:19, toda nato so se v igro spet prikradle napake. Z asom je Grözer svojo ekipo popeljal v vodstvo s 23:19, as Videčnika za 22:24 je še dal nekaj upanja, toda gosti so tretjo zaključno žogo vendarle izkoristili in povedli z 2:0.

V tretjem nizu je Mihajlovića zamenjal Hrvat Petar Đirlić, rezultatsko gledano je bila menjava obetavna, Ljubljančani so po Videčnikovem bloku še vodili z 18:16. Toda nato je sledil mrk na sprejemu, pomagal ni niti vstop na igrišče izkušenega Matije Pleška, Lokomotiva je dosegla šest zaporednih točk, s tem pa dokončno rešila vprašanje zmagovalca. Statistika dvoboja kaže, da so gostje naredili več napak, a kar 20 od 26 so jih storili pri začetnem udarcu. Imeli so precej boljši napad, prepričljivo (12:5) pa so bili boljši tudi v bloku. Pri sprejemu sta bili ekipi na podobni ravni.