Gavranović utišal razprodani Poljud

Uncategorized 22. Apr 201818:57 > 19:00
Chung Sung-Jun, Getty Images Sport

Nogometaši Dinama so na razprodanem Poljudu ugnali Hajduk (2:1) in si šest krogov pred koncem prvenstva zagotovili osem točk prednosti pred večnim tekmecom.

Hajduk je imel na nedeljskem derbiju priložnost, da na krilih navijačev pride do zmage proti večnemu rivali in zaostanek na lestvici zmanjša na vsega dve točki. Načrt se ni izšel, Dinamo je znova zelo blizu novemu naslovu.

Osrednja figura derbija na Poljudu je bil napadalec modrihMario Gavranović, ki je dosegel oba gola za goste (14. in 61. minuta). V obeh primerih je Gavranović izkoristil podajo iz kota in zadel z glavo.

Hajduk je edini gol zabil v 25. minuti, ko je za potezo večera poskrbel Mijo Caktaš. Zvezni igralec splitskega velikana je zadel s prostega strela s pribložno 25 metrov.

Dinamo ima po 31. krogih 69 točk in velikih osem točk prednosti pred Hajdukom. Ekipa iz hrvaške prestolnice se bo v naslednjem krogu doma pomerila z Rijeko, Hajduk pa bo gostoval pri Slavenu iz Belupa.