Senzacija! Cecchinato izločil Đokovića

Clive Brunskill/Getty Images

Italijanski tenisač Marco Cecchinato je v četrtfinalu prišel do velike zmage in s 3:1 v nizih (6:3, 7:6, 1:6 in 7:6) ugnal Srba Novaka Đokovića.

Marco Cecchinato, ki Đokovića zaradi občasnih skupnih treningov odlično pozna, je prišel do največjega uspeha v karieri. Pred letošnjim grand slamom v Parizu še ni dobil nobenega dvoboja na turnirjih najvišje kategorije.

25-letnik je prvi niz dobil s 6:3, potem ko je Novaku Đokoviću odvzel servis v četrti igri. Srb je po izgubljenem nizu potreboval masažo vratu, ki pa ni poskrbela za izenačenje. Cecchinato je odlično nadaljeval, drugi niz pa dobil v podaljšani igri, v kateri je slavil s 7:4.

Đoković je tretji niz začel z brejkom, nato pa vajo ponovil še v peti igri in povedel s 4:1. Cecchinato je deloval povsem nebogljen, Đoković pa je morebitno vrnitev napovedal s slavjem s 6:1.

Tudi v četrtem nizu je Đoković prišel do hitrega brejka in povedel s 3:0, nato pa se je Siciljanec prebudil in v deveti igri znižal na 5:4 ter nato na svoj servis tudi izenačil. V 11. igri je imel priložnost za brejk, a je ni izkoristil in odločila je dramatična podaljšana igra.

Italijan je najprej povedel s 3:0, sledil je preobrat Đokovića (3:4), Cecchinato pa je pri rezultatu 6:5 prišel do zaključne žogice. Đoković se je rešil s točko na mreži, nato pa Italijanu ubranil še dve zaključni žogici (10:9 in 11:10). V četrto je Cecchinato vendarle uspel. Z uspešnim lobom je v velikem slogu zaključil četrti niz in se razveselil največje zmage v karieri.

V uvodnem dvoboju dneva je Avstrijec Dominic Thiem s 6:4, 6:2 in 6:1 premagal Nemca Alexandra Zvereva.

Z nastopi v Parizu je v polfinalu mešanih dvojih končala Katarina Srebotnik, ki je skupaj z Mehičanom Santiagom Gonzalesom izpadla proti Kanadčanka Gabrieli Dabrowski in Hrvatu Mateju Paviću.