Uncategorized 26. Sep 201614:04 > 14:09
Getty Images

Crvena Zvezda je prejšnji konec tedna izgubila veliki derbi s Partizanom in posledično tudi vodilni položaj na lestvici. Po devetih krogih je bila tako na prvem mestu ekipa Vojvodine, ki je sezono začela odlično in bila do desetega kroga brez poraza.

Vse do gostovanja na stadionu Rajka Mitića v Beogradu, kjer je Crvena zvezda pokazala, zakaj je najboljša ekipa v ligi. Vojvodina se je v devetih tekmah izkazala kot ekipa z odlično obrambo, njihov vratar Marko Kordić je moral zgolj štirikrat po žogo v svojo mrežo. Toda niti odlična obramba Vojvodine ni mogla zaustaviti Crvene Zvezde, ki je derbi dobila z visokih 4:1.

Kostaričan Ruiz je že v deseti minuti z razdalje dosegel lep gol za vodstvo Zvezde, a na odmor sta ekipi odšli z neodločenim rezultatom. Vojvodina iz Novega Sada je pritisnila v zaključku prvega dela in tudi zasluženo prišla do izenačenja. Strelec gola je bil v 43. minuti nekdanji igralec Partizana Filip Malbašić.

V drugem delu pa popolna prevlada Zvezde in še trije zadetki v Kordićevi mreži. Najprej je po akciji treh tujcev Kangaja, Ruiza in Donalda zadel slednji, kmalu zatem pa je za tretji zadetek rdeče-belih poskrbel Srđan Plavšić. Do konca tekme so imeli domači še kar nekaj lepih priložnosti, prednjačil je Hugo Viera, ki pa se med strelce tokrat ni uspel vpisati. Se je pa zato rezervist Slavoljub Srnić, ki je v zadnji minuti tekme postavil končni rezultat 4:1.

Zvezda se je tako spet povzpela na prvo mesto in ima 25 točk, dve več kot Vojvodina. Tretji je Radnički z 21-imi, Partizan pa ima še dve manj.