Bedene po maratonu izpadel proti Gruzijcu

Uncategorized 27. Avg 201823:29 > 23:43
Getty Images

Aljaž Bedene je po dobrih treh urah borbe v prvem krogu US Opna izpadel. Premagal ga je Gruzijec Nikoloz Basilashvili s 6:2, 4:6, 6:2, 2:6, 6:4.

Matthew Stockman /Allsport/Getty Images

Tri ure in 19. minut sta se na trdi podlagi na OP ZDA merilaNikoloz Basilashvili in Aljaž Bedene. Slovenec je na žalost moral priznati prmeoč 37. igralcu sveta, ki je bil v zaključku srečanja bolj miren in zbran.

Prvi niz je Bedene začel dobro in prišel do breaka, vendar potem v zaključku niza izgubil tri zaporedne igre na svoj servis ter niz izgubil s 6:2.

V drugem nizu je bil nađ tenisač odločen, da se vrne nazaj v igro. Od Gruzijca je bil boljši imel na voljo kar pet žogic, na koncu je izkoristil samo eno, kar je bilo dovolj, da je dobil niz s 6:4.

V tretjem nizu je ponovno povsem popustil in nasprotniku na prelahek način dovolil, da je tretji niz dobil s 6:2.

Četrti niz je bil zelo podoben drugemu, ko je bil Bedene boljši in Basilashviliju kar dvakrat odvzel servis ter izsilil peti niz.

Zadnji niz pa je bil veliko bolj izenačen. Bedene je kot prvi odvzel servis nasprotniku, a ga že takoj v naslednji igri izgubil sam. V nadaljevanju sta bila oba zelo suverena na svoj servis. Vse do 5:4, ko je Bedene serviral za obstanek. Na žalost se mu je zatresla roka v najbolj pomembnem trenutku in niz izgubil s 6:4 ter se moral posloviti od OP ZDA.