Jesenice celinski pokal sklenile s porazom proti Zvezdi

Uncategorized 21. Okt 201818:53 > 19:00
HDD Jesenice

Hokejisti Jesenic so po novem porazu v celinskem pokalu zaključili z nastopi v tem tekmovanju. Za konec turnirja so železarji morali priznati premoč Crveni zvezdi, ki je slavila po podaljšku (2:1).

Jeseničani so imeli pred začetkom tekme le še teoretične možnosti za napredovanje, za kaj takega pa bi morali Beograjčane premagati in nato upati na ugoden razplet na večerni tekmi. Crvena zvezda je na koncu nekoliko presenetljivo ugnala slovensko ekipo, ki je bila znova neučinkovita ob zaključkih napadov.

Vratar Zvezde Arsenije Ranković je ubranil kar 45 strelov Jesenic, na drugi strani pa so Beograjčani iz 18 strelov zadeli dvakrat in se razveselili zmage.

Na semaforju je bil dolgo izpisan začetni rezultat, Jeseničani pa so ob številčni premoči povedli na začetku zadnje tretjine, ko je zadel Urban Sodja. Pet minut pred koncem so bili ob igri z igralcem več uspešni tudi Srbi, ki so izsilili podaljšek. Odločilni gol je v 63. minuti zabil Bogdan Gajdaš.