Goričanke s Finkami, Kamničanke pa s Slovakinjami

Uncategorized 15. Nov 201817:41 > 17:45
CEV

Odbojkarice GEN-I Volleya so se uvrstile med 32 najboljših ekip v evropskem pokalu CEV Challenge, drugi slovenski ekipi v kvalifikacijah, Formuli Formis, na gostovanju v Budimpešti ni uspelo še zmagati in so po izgubljenem zlatem nizu zaključile evropske nastope.

Novogoričanke so veliko dela opravile že v gosteh pri slovaškem Strabagu, saj so na prvi tekmi slavile s 3:0, na domačem parketu pa so zmago le še potrdile in se tako veselile preboja v drugi del tekmovanja. Tudi tokrat so bile od tekmic uspešnejše s 3:0 (19, 13, 12). Varovanke Vasje Samca Lipicerja bomo tako spremljali v drugem delu pokala CEV Challenge, v katerem bo igral tudi kamniški Calcit Volley.

Rogožanke so se po domači zmagi s 3:1 proti madžarskemu Vasasu Obuda tudi na gostovanju nadejale dobre igre, a so bile gostiteljice tokrat premočan nasprotnik. Srečanje se je končalo s 3:1 (18, -18, 13, 17) v korist moštva iz Budimpešte, v odločilnem zlatem nizu pa so bile prav tako uspešnejše Madžarke, in sicer s 15:7.

Drugi del tekmovanja se bo začel konec novembra. GEN-I Volley se bo za uvrstitev med najboljših 16 ekip boril s finsko ekipo LP Kangsala, nasprotnice Calcit Volleyja pa bodo odbojkarice slovaške Slavie.