Tri ekipe že na zaključnem turnirju Pokala Slovenije

Uncategorized 22. Nov 201810:24 > 10:27
Calcit Volleyball

Povratne četrtfinalne tekme Pokala Slovenije za ženske so nam za zdaj prinesle tri polfinaliste, ki bodo nastopili na zaključnem turnirju najboljše četverice, 21. in 22. decembra.

V boj za pokalno lovoriko se podajajo Nova KBM Branik, GEN-I Volley in Calcit Volley II, za še eno mesto v polfinalu se bosta 1. decembra pomerila Calcit Volley in Formula Formis.

Na treh povratnih srečanjih četrtfinala Pokala Slovenije smo spremljali zanimive obračune. Za največ negotovosti so poskrbele odbojkarice Nove KBM Branik in SIP Šempetra, saj je potnika na zaključni turnir najboljše četverice odločil zlati niz. Prvi obračun v Šempetru so namreč dobile Mariborčanke, a so jim Savinjčanke na gostovanju na Štajerskem vrnile z enako mero in slavile z 1:3 (19, -21, -16, -21) ter tako izsilile dodatni niz. V njem so bile prepričljivo boljše aktualne pokalne prvakinje, ki so se veselile zmage s 15:8 in bodo tako lahko branile pokalno lovoriko.

Njihove tekmice v polfinalu bodo odbojkarice Calcit Volleyja II, ki so v četrtfinalu izločile Ankaran Hrvatine. Mlade Kamničanke so na Primorsko pripotovale z zmago s 3:1 in morale na povratni tekmi priznati premoč tekmicam, ki so slavile s 3:2 (23, -19, -19, 21, 8). A že po odigranem četrtem nizu je bilo jasno, da se bo na finalnem turnirju predstavil Calcit Volley II.

Prepričljiva uvrstitev na zaključni turnir je uspela ekipi GEN-I Volley, ki je na domačem parketu le še potrdila, da je v primerjavi z Luko Koper močnejši nasprotnik. Novogoričanke so imele na prvi tekmi v Kopru sicer nekaj težav v prvem in drugem nizu, a so vseeno prišle do zmage s 3:0, z enakim izidom pa so tekmice odpravile tudi tokrat.

Na nasprotnika v polfinalu bo moral GEN-I Volley počakati do 1. decembra, ko bo na sporedu tekma med Calcit Volleyjem in Formulo Formis. Na prvi tekmi so se zmage s 3:2 veselile Rogožanke.