Olimpija ostaja pri eni zmagi v Ligi prvakov

Uncategorized 18. Dec 201822:25 > 22:32
Petrol Olimpija/Ales Fevzer

Košarkarji Petrol Olimpije so v 9. krogu Lige prvakov doživeli nov poraz. Ljubljančani so se sicer v Stožicah odlično upirali grškemu Promitheasu, a na koncu izgubili s 76:80.

Olimpija je tekmo odigrala po dveh dneh po veliko zmagi proti Krki v Ligi ABA. Utrujenost se na začetku obračuna ni poznala, saj so se Ljubljančani grški ekipi odlično upirali. Zaostajali so le na začetku pri rezultatu 0:3, nato pa ves čas narekovali ritem. Ob polčasu so vodili za 12 točk, najvišja prednost domače ekipe pa je znašala celo +16.

V tretji četrtini je Olimpija nekaj časa še držala vodstvo, nato pa so gostje povsem prevzeli pobudo in po košu Tonyja Meierja povedli z 48:47. Grkom je stekel met za tri točke, bolj agresivni pa so bili tudi v obrambi. Sledila je napeta končnica, v kateri so imeli več sreče gostje, ki so bili v ključnih trenutkih tudi bolj zbrani.

Pri Olimpiji je bil s 16 točkami prvi strelec Roko Badžim, pri Primitheasu pa Meier, ki jih je dosegel 18.

Ljubljančani po devetih krogih ostajajo pri eni zmagi, Grki pa se s šestimi borijo za napredovanje.