KHL: Poraz Medvedov proti CSKAju

Uncategorized 4. Okt 201621:50 > 21:52
SK

Hokejisti Medveščaka so bili poraženi v Ledeni dvorani v Zagrebu proti moskovskem CSKAju s 5:2 v 16. kolu Kontinentalne hokejske lige, ki jo prenašamo tudi na Sport Klubu. S tem se je končal niz treh zaporednih zmag Zagrebčanov.

Po prvi tretjini brez zadetkov, ki je sicer vendarle ponudila z nekaj priložnostmi na obeh straneh, so gostje odigrali sijajnih drugih 20 minut in prišli do visoke prednosti z 2:0. Da Costa je Moskovčane sicer povedel v vodstvo v peti minuti druge tretjine, že pet minut pozneje pa je bilo 2:0. CSKA je do drugega zadetka sicer prišel z igralcem manj, strelec pa je bil Slovenec Jan Muršak.

V situaciji z igralcem več so Medvedi prednost CSKAja sicer znižali na 2:1, a je že minuto pozneje Petrov dosegel zadetek za prednost s 3:1. Ključni trenutek tekme se je zgodil, ko je bil domači bratar Danny Taylor izključen po prvem zadetku CSKAja zaradi udarca v glavo Nikite Kvartalnova.

Medveščak je trenutno sicer 12. v Zahodni konferenci, medtem ko je CSKA še naprej vodilna ekipa. V naslednjem krogu Medvedi v Zagrebu v subotu pričakujejo Čerepovec.

Preostali rezultati:

Kabarovsk – Spartak Moskva 3:1, Vladivostok – Nižnji Novgorod 5:2, Kunlun – Soči 2:1, Novokuznjeck – Novosibirsk 3:2, Magnitogorsk – Ufa 3:2, Jokerit – Podolsk 3:4, Dinamo Minsk – Jaroslav 2:0, Slovan Bratislava – SKA 0:6.