Hancock svetovni prvak, Žagar čaka na povabilo za 2017

Uncategorized 22. Okt 201615:17 > 15:24
Getty Image/ Srdjan Stevanovic

Mateju Žagarju se ni uspelo uvrstiti v naslednjo sezono svetovnega prvenstva v spidveju, saj je na velikem finalu v Avstraliji izpadel v polfinalu in zasedel deveto mesto v skupnem seštevku. Samo za točko ga je ugnal Danec Niels Kristian Iversen. V Melbournu seje sicer zmage veseli Chris Holder.

Že pred začetkom preizkušnje v Melbournu pa je bilo jasno, da bo prvak Hancock. Edini tekmec, ki bi Američana lahko teoretično premagal, je bil Avstralec Jason Doyle, ki pa se je moral domači dirki odpovedati, ker še vedno čuti posledice hudega padca na zadnji dirki v Toruńu. Hancock, ki velja za pravo legendo tega športa, je tako pri 46 letih na svoji 202. dirki na najvišji ravni (ima 21 posamičnih zmag) postal svetovni prvak četrtič po letih 1997, 2011 in 2014.

Žagar je lovil osmerico, ki ima neposredno zagotovljen nastop v SP-ju tudi v naslednji sezoni. Pred štartom je imel za želenim ciljem kot deveti tri točke zaostanka. Na dirki je Žagar po slabšem začetku, ko je v svoji drugi vožnji celo ostal brez točke, nanizal dve zmagi, tako da si je zanesljivo privozil polfinale. Po rednem delu dirke so bili v izjemno izenačenem boju za osmo mesto štirje dirkači, Niels Kristan Iversen, Antonio Lindbaeck in Maciej Janowski so imeli po 90 točk, Žagar pa 89.

Slovenec je v polfinalu po dobrem začetku končal kot tretji, ostal brez finala, z eno samo točko pa je bil nazadnje slovenski prvak tudi le za točko prekratek za uresničitev cilja. Iversen je bil na koncu sezone osmi z 91, Žagar pa deveti z 90.