Olimpija v Italiji ubranila prvi zaključni plošček

Uncategorized 17. Apr 201923:38 > 23:48
HK Olimpija

Hokejisti Valpusterie so imeli danes pred domačimi gledalci priložnost, da s četrto zmago v finalni seriji osvojijo naslov v ligi AHL, vendar se Olimpija še ni predala in slavila drugič v finalni seriji.

Olimpija je dobila še svojo drugo tekmo v finalu hokejske lige AHL, tudi tokrat so Ljubljančani slavili v gosteh in v rezultat v zmagah znižali na 3:2. V petek sledi šesta tekma v Tivoliju.

Hokejisti Olimpije so tekmo začeli slabo in vse je kazalo na to, da bodo Italijani že danes postali prvaki lige AHL, saj so v tretjo tretjino vstopili s prednostjo 2:0. Takšen rezultat je bil vse do 52. minute, ko je na 2:1 znižal David Planko in zeleno-belim vliv nekaj upanja za izenačenje. In res Olimpija se ni predajala in prišla do izenačenja v dobesedno zadnjih sekundah tekme. 24. sekund pred koncem tekme je izenačil Kristjan Čepon.

Sledil je še drugi zaporedi podaljšek v finalni seriji. Psihološka prednost je bila tokrat na strani naših hokejistov, ki so v drugi minuti preko Planka prišli do zelo pomembne zmage v gosteh.