PREOBRAT OLIMPIJE ZA NASLOV V LIGI AHL!!

Uncategorized 21. Apr 201922:36 > 22:43
twiitter

Hokejisti Olimpije so postali prvaki lige AHL. Na zadnji tekmi finalne serije v ligi AHL so na gostovanju prišli do zmage proti Valpusterii in do skupne zmage 4:3 v seriji. Tokrat so v Italiji slavili spet po preobratu v zadnji tretji in na koncu slavili lovoriko z rezultatom 3:1.

Olimpija je dobila zadnjo sedmo tekmo finalne serije lige AHL in se postala prvak za letošnjo sezono v ligi AHL. Ljubljančani brez preobrata niso mogli niti tokrat. V samo šestih minutah so zabili tri zadetke in se veselili zmage s 3:1, ter po dolgih sušnih letih “pravega” hokeja v Ljubljani znova poskrbeli za nekaj veselja.

Italijanska ekipa Valpusterie je imela na voljo tri tekma za potrditev naslova, saj so v zmagah že vodili s 3:1. Vendar zeleno-beli se niso predali in danes do popolnosti izpeljali popoln finalni preobrat za prvo lovoriko v ligi AHL.

Domači so danes povedli že v prvi tretjini. Ura je tekla in počasi se je že zdelo, da bo tudi tokrat zelo tesno v zaključku tekme. Vendar Ljubljančani so se razigrali še v pravem trenutku.

V 53. minuti je za izenačenje poskrbel Žiga Svete, minuto pozneje je za vodstvo poskrbel Miha Zajc, isti igralec je v 59. minuti postavil končni rezultat za veliko zmago Olimpije s 3:1. In slavje se je lahko pričelo.