Finci zaustavili Ruse in se uvrstili v finale

Uncategorized 25. Maj 201918:22 > 18:27
Bruce Bennett/Getty Images

Finski hokejisti so si z zmago proti Rusiji z 1:0 zagotovili prvo finalno vstopnico na hokejskem svetovnem prvenstvu elitne divizije.

Levi, ki so na prvenstvo prišli brez glavnih zvezdnikov iz Lige NHL, so po branilcih naslova Švedih izločili še glavne favorite turnirja, ki so na Slovaškem do polfinala dobili vseh osem tekem. Finci so si tako prvič po treh letih zagotovili medaljo. Zadnjič so bili svetovni prvaki leta 2011.

V prvih dveh tretjinah zadetkov nismo videli, nekoliko nevarnejši pa so bili Finci. Odločilno akcijo smo videli devet minuti pred koncem, ko je Jevgenij Malkin sicer dobil met v ruski obrambni tretjini, a je plošček za vrati zapravil Dmitrij Orlov. Do nje je prišel Joel Kiviranta, ki jo je nekako spravil do Henrija Jokiharjuja, njegov strel pa je Vasilevski odbil le do Marka Anttile, ki jo je pospravil za njegov hrbet. Za finskega kapetana je to bil drugi gol na tem prvenstvu. Rusi so nato pritisnili, a neuspešno iskali gol za izenačenje.