Finci v finalu boljši od Kanade

Uncategorized 26. Maj 201923:08 > 23:09
Martin Rose, Getty Images

Hokejska reprezentanca Finske je postala novi svetovni prvak. Danes so v velikem finalu v Bratislavi s 3:1 premagali Kanado.

Finska se je naslova svetovnih prvakov veselila po preobratu v velikem finalu proti Kanadi in se slednjim maščevala za poraz v finalu leta 2016, hkrati so osvojili tretjo lovoriko svetovnih prvakov.

Kanadčani, ki so bili tudi glavni favoriti za naslov v letošnjem koledarskem letu ostajajo pri 26 naslovih SP.

Kanadčani so dobili prvo tretjino, ko je bil uspešen Theodore. V drugi tretjini je sledilo izenačenje Finske preko Antille, v zadnji tretjini pa dva zadetka Skandinavcev za popoln preobrat in zlato medaljo. Še en gol je zabil Antilla, zadnjega pa je prispeval Pesonen.

V obračunu za tretje mesto so slavili Rusi, ki so s 3:2 premagali Češko.