Hercogova napredovala, Juvanova izpadla

Getty Images

Polona Hercog je po več kot dveh urah napredovala v 2. krog Roland Garrosa, potem ko je 32. nosilko Aliaksandra Sasnovich odpravila s 4:6, 6:2 in 8:6. "Srečna poraženka" Kaja Juvan je dobila prvi niz proti Sorani Cirstei, nato pa popustila in ostala brez napredovanja.

Polona Hercog in Aliaksandra Sasnovich sta se na igrišče prvič odpravili že v nedeljo, vendar je bil dvoboj zaradi teme prekinjen pri izidu 4:6, 6:2, 3:3. Belorusinja je imela v ponedeljek hitro priložnost za zmago, ko je servirala pri vodstvu s 5:4. Mariborčanka se je uspela ubraniti, v nadaljevanju pa odigrala dovolj zbrano, da je po dveh urah in 22 minutah igre prišla do napredovanja v 2. krogu Roland Garrosa. Tam jo čaka Jennifer Brady, ki je bila v 1. krogu boljša od Srbkinje Ivane Jorović.

Brez napredovanja je ostala Kaja Juvan. Komaj 18-letna igralka je šele v ponedeljek zjutraj izvedela, da se je po odpovedi Petre Kvitove kot srečna poraženka kvalifikacij uvrstila na glavni turnir, kjer je zaigrala kot najmlajša Slovenka. Juvanova je pogumno začela obračun proti Sorani Cirstei in prvi nič dobila s 7:5 ter v drugem vodila s 4:2, nato pa popustila in klonila s 4:6 in 5:7.

Brez večjih težav se je napredovanja v 2. krog veselil tudi branilec naslova Rafael Nadal. Španec je nemškega kvalifikanta Yannicka Hanfmanna odpravil s 6:2, 6:1 in 6:3.