Đoković za četrtfinale prepustil sedem iger

Julian Finney/Getty Images

Prvi igralec sveta Novak Đoković se je v četrtfinale Roland Garrosa uvrstil z zanesljivo zmago proti Nemcu Janu Lennardu Stuffu. Srb se je desetič zapored uvrstil med najboljših osem na rdečem pariškem pesku.

Novak Đoković se je kot prvi desetkrat zapored (skupno že 13-krat) uvrstil v četrtfinale Roland Garrosa. Prvi igralec sveta je Nemca Jana Lennarda Struffa odpravil v uri in 36 minutah s 6:3, 6:2, 6:2. Naslednji nasprotnik Đokovića bo zmagovalec dvoboja Faboio Fognini – Alexander Zverev.

Đoković je v Parizu slavil leta 2016, z morebitno zmago v nedeljo pa bi drugič v karieri v istem trenutku postal aktualni zmagovalec vseh štirih turnirjev za grand slam.

Struff je samo na začetku dvoboja nudil nekoliko več odpora, v nadaljevanju pa je Đoković uspel najti ritem in hitro povedel z 1:0. V drugem in tretjem nizu je Đoković povedel s 4:0, na kar Struff ni našel odgovora. Nemec je v trenutku, ko je Đoković serviral za zmago prišel do priložnosti za odvzem servisa, vendar mu je Srb hitro odgovoril, povezal tri zaporedne točke in se zasluženo uvrstil med najboljših osem.

V četrtfinale se je uvrstil tudi Kei Nišikori, ki je Benoita Paireja po dveh dneh igranja (obračun je bil v nedeljo prekinjen zaradi mraka) izločil po petih nizih (6:2, 7:6, 6:2, 7:6, 7:5). Japonca v boju za polfinale čaka prvi favorit Rafael Nadal.