ACH le korak od čudeža proti zvezdnikom

Matic Eržen/ACH Volley

Odbojkarji ACH Volleyja so novo sezono Lige prvakov začeli s pričakovanim porazom proti zvezdniški Modeni, a na tem mestu lahko več kot upravičeno zapišemo, da so slovenski prvaki padli pokončno. Modena je slavila šele po petih nizih, ACH Volley pa se je domov vrnil z zasluženo točko.

Trener Zoran Kedačič je že pred odhodom k zahodnim sosedom napovedal, da se ne bodo ustrašili ekipe Modene, ki ima na vsakem igralnem mestu vsaj enega vrhunskega igralca. Ljubljančani so po izgubljenem prvem nizu hitro izenačili, predali si niso niti po izgubljenem tretjem nizu in po slavju v četrtem predajo podpisali šele v petem. Pri slovenski ekipi je bil z 19 točkami najboljši ŽigaŠtern, pri domačih je še tri več dosegel Nemanja Petrić.

Pred tekmo bi seveda vsak podpisal, da bi odigrali pet nizov. Ponosen sem na svoje fante in njihovo predstavo. Po slabšem začetku v prvem nizu, ko smo naredili ogromno napak, smo se pobrali in vrnili po zaostanku. Videl sem željo v očeh fantov in nekaj mi je govorilo, naj vztrajam s to postavo in dam priložnost igralcem, da se poberejo na igrišču. To so tudi storili in pokazali, da so vredni zaupanja. Še enkrat bi čestital fantom za prikazano,” Kedačič kljub porazu ni skrival navdušenja, medtem ko je stanje duha v slačilnici povzel Jan Pokeršnik: “Občutki so kljub porazu fenomenalni. Prikazali smo dobro igro, kljub temu, da smo v prvem in zadnjem nizu naredili nekaj napak. Prikazano na današnji tekmi je zagotovo dobra popotnica za nadaljevanje sezone v Ligi prvakov.”

ACH prva domača tekma v deseti sezoni nastopanja v Ligi prvakov čaka 20. decembra, ko bodo v slovenski prestolnici gostili romunsko Craiovo (v živo na Sportklubu). Slednja je v torek doma presenetila poljski Skra Belchatow (3:1).