Lisjaki premočni za zmaje

HK Olimpija

Hokejisti Olimpije so v 29. kolu lige EBEL gostovali v Bolzanu. Domači hokejisti so bili za Ljubljančane pretrd oreh, saj so zmaji izgubili z 1:6.

Gostje so ves čas nadzorovali srečanje, kar se pozna tudi pri strelih. Bolzano jih je na vrata Jeffa Frazieja sprožili 35, zmaji pa so sprožili le 22-krat. Prva tretjina se je sicer končala z 0:0, gostje pa so v vodstvo prišli prek Brodieja Reida ob igralcu več, ko je na klopi za kazenske igralce sedel Boštjan Groznik. Do konca drugega dela so zmaji prejeli še tri zadetke. V 36. minuti je vodstvo na 2:0 povišal Kanadčan Marc-Olivier Vallerand, le 36 sekund pa je tretji zadetek za lisjake dosegel Travis Oleksuk. V zadnji minuti druge tretjini je svoj drugi zadetek dosegel Reid.

V zadnji tretjini so domačini stopili s plina, a kljub temu dosegli dva zadetka. V 48. minuti je v mreži Olimpije odjeknila petarda, zadetek za 5:0 je dosegel Anton Bernard. Štiri minute kasneje je zadnji zadetek za domače dosegel Nick Palmieri. Zmajem je sicer slabi dve minuti pred koncem uspelo doseči častni zadetek. Končnih 6:1 je postavil Raphael Bussieres.

Zmaji z novim porazom ostajajo prikovani na dno lestvice. Naslednja tekma jih čaka že v ponedeljek, ko gostujejo v Dornbirnu.