Belgijke nadigrale razglašeno Slovenijo

Uncategorized 24. Avg 201922:03 > 22:09
Aleš Oblak

Slovenske odbojkarice so izgubile tudi drugo tekmo na evropskem prvenstvu na Poljskem. Tokrat so bile s 3:0 boljše Belgijke.

Obračun je močno spominjal na tistega prvega s Poljsko, le da so tokrat naša dekleta imela priložnost, da osvojijo niz. V uvodnem delu igre je Slovenija sicer bila povsem razglašena in s slabim sprejemom ostala brez možnosti za uspeh. Po slabih 20 minutah igre je Belgija slavila s 25:13.

V drugem nizu so Slovenke zaostajale že z 10:5, nato pa so se predramile in poskrbele za napet finiš. Pri 20:20 so imele napad za vodstvo, a ga zapravile, nato pa povsem popustile in izgubile s 25:21.

Na začetku tretjega niza je Slovenija prvič povedla. Pri rezultatu 7:5 so Belgijke nanizale sedem zaporednih točk in hitro je bilo jasno, da se obračun bliža koncu. Belgija je vodila celo z 21:13, na koncu pa tretji niz dobila s 25:20.

Pri Sloveniji je bila z 19 točkami najboljša Iza Mlakar, pri Belgiji pa jih je 20 vpisala Britt Herbots.

Slovenijo v nedeljo čaka obračun s Portugalsko, to pa bo tudi sijajna priložnost, da naša dekleta pridejo do premierne zmage na turnirju stare celine. Za ohranitev upov na osmino finala morajo Slovenke obračun s Portugalkami dobiti.