Elsner z Amiensom zrušil veliki Olympique Marseille!

Luka Elsner poraza ne pozna že 24 tekem zapored. FOTO: Getty Images

Deveti krog francoske Ligue 1 se je začel po okusu slovenskih ljubiteljev nogometa, saj je naš edini trener v najmočnejših petih ligah Evrope zabeležil zmago. In to kakšno!

Maja Hitij/Bongarts/Getty Images

Luka Elsner, ki sedi na klopi Amiensa, je na domači zelenici s svojimi fanti zabeležil zmago proti velikemu Marseilleu. “Malček” je povedel v 11. minuti prek Haitama Aleesamija, a je Marseille zelo hitro (23. minuta) izenačil po golu Daria Bendetta, velike okrepitve iz Boce Juniorsa.

Po pregledu VAR-a je sodnik v 41. minuti dosodil enajstmetrovko za domače, ki jo je v vodstvo z 2:1 spremenil Sehrou Guirassy.

Končni rezultat je ob koncu srečanja postavil Stiven Mendoza in potrdil sveženj treh točk Amiensa, ki ima po devetih krogih na sredini lestvice 11 točk in drži enajsto mesto.

To je bila naša najboljša partija v tekoči sezoni, fantje so se borili, kot levi. Upam, da bo tekma služila kot zgled,” je po tekmi med drugim povedal Elsner, ki bi si verjetno status prvega moža ekipe rešil že z obstankom v sila zahtevni 20-članski ligi.