Dominacija Brazilije, sledijo Poljaki in Američani

Uncategorized 9. Okt 201910:23 > 14:55
FIVB

V derbiju šestega kroga svetovnega pokala na Japonskem je reprezentanca Poljske premagala Rusijo s 3:1 v nizih (25:27, 25:21, 25:18, 25:22).

Poljaki so prišli do svoje pete zmage na šesti tekmi. Kot edini doslej so jih premagali Američani in so tako še vedno kandidati za zlato medaljo. Kakšne načrte imajo Poljaki pove podatek, da so na Japonsko prišli v svoji najmočnejši zasedbi, Rusi na drugi strani pa so prišli v precej premešani ampak kljub temu nudili dostojen odpor tekmecu.

V prvem nizu so imeli Poljaki prednost 22:18 nato pa je na parket stopil mladi Andrej Surmachevskiy, ki je z dobrim servisnim udarcem motil sprejem Poljakov in v njihov tabor vnesel nemir in svoji reprezentanci pomagal do zmage v prvem nizu s 27:25.

Rusi so tudi v drugem nizu držali priključek. Nato pa je sledil tehnični odmor in nato vrhunska predstava Wilfreda Leona. Poljaki so nato prevladovali in tudi zasluženo prišlo do pričakovane zmage.

Z najboljšim rezultatom so na vrhu še vedno Brazilci, ki so brez težav s 3:0 premagali brezidejno Argentino (25:19, 25:19, 26:24). Američani pa so s 3:1 premagali Iran (25:18, 22:25, 25:18, 25:12). Američani imajo v skupini 16 točk, eno več kot Poljaki in dve manj kot Brazilci.

Reprezentanca Tunizije pa je še vedno brez zmage kljub temu, da so se močno upirali reprezentanci Kanade. Vseeno je kanadska reprezentanca za svojo tretjo zmago v nizih slavila s 3:2 (25:20, 20:25, 29:27, 20:25, 15:12)

Italija je prišla do tretje zmage potem, ko so s 3:0 premagali Egipt (25:19, 25:21, 25:22).