San Jose na derbiju večera prek Chicaga, zmaga Kraljev

Harry How, Getty Images Sport

Na derbiju večera je San Joze na svojem ledu premagal eno od najboljših ekip lige, Chicago, s 3:1. Fantastičen večer so videli tudi gledalci na Floridi, kjer je ob debaklu Edmontona padlo kar 11 zadetkov. Uspešni pa so bili tudi Kralji iz Los Angelesa, za katere je Anže Kopitar dosegel tri točke.

Pred zadnjima dvema minutama je na semaforju v San Joseju pisalo še 1:1, toda potem je podprvak lige krenil v silovit finiš in ob izteku 59. minute prek Tomasa Hertla povedel. Nato je gol v izdihljajih srečanja dosegel še Joe Pavelski in tekma je bila odločena. Za Sharkse je to izjemno pomembna zmaga, saj so premagali enega glavnih kandidatov za Stanleyjev pokal.

Najrazburljivejšo tekmo so videli gledalci na Floridi, kjer je Ottawa že vodila s 4:2, a so na koncu tekmo vendarle dobili domači Panterji (6:5).

Zmagali pa so tudi hokejisti ekipe Los Angeles Kings. Tokrat so se veselili zmage s 3:2 na gostovanju v Arizoni. Pri vseh treh zadetkih kraljev je sodeloval tudi slovenski reprezentant in kapetan Kraljev Anže Kopitar, ki je dosegel gol in dve podaji.

Hrušičan je na teki v Glenndalu v 11. minuti dosegel izenačenje na 1:1, v 39. je bil podajalec pri golu Jordana Nolana za 2:2. V 59. je pri “power playju” Jaku Muzzinu podal za zmagoviti zadetek s 3:2. Za Arizono sta zadela Jordan Martinook in Ryan White.

Že danes kralje čaka novo gostovanje v Koloradu.