Vitesse v gosteh do zmage, Matavž vpisal 2 asistenci

Uncategorized 14. Dec 201923:53 > 23:54
Paolo Bruno, Getty Images Sport

V soboto so bile na sporedu štiri tekme 17. kroga nizozemske Eredivisie. Navijači so videli 13 zadetkov, tri rdeče kartone, dve zmagi v gosteh, eno doma in en neodločen rezultat.

Vitesse je po petih tekmah brez zmage v katerih so vknjižili zgolj eno točko znova prišel do zmage. S 3:0 so v gosteh premagali Twente. Tim Matavž je na igrišču preživel 81. minut in vknjižil dve asistenci. Po 17 tekmah ima tako na svojem računu 6 zadetkov ter 3 asistence. Nazadnje je gol dosegel v 15. krogu, ko je Vitesse v gosteh z 2:3 izgubil proti Heerenveenu. Haris Vučkić je za Twente igral do 75. minute.

V prvem polčasu na stadionu “De Grolsch Veste” zadetkov ni bilo. Drugi polčas so bolje odprli gostje. V 51. minuti je gol dosegel Bryan Linssen. Deset minut kasneje se je med strelce vpisal Nouha Dicko, zmago gostov pa je s svojim drugim zadetkom na tekmi v 72. minuti potrdil Linssen.

V gosteh so zmagali nogometaši Zwolleja, ki so z 2:1 premagali VVV. Fortuna Sittard je s 3:2 doma premagal Waalwijk, ki je tekmo končal z nogometaše manj na zelenici. Izključen je bil Darren Maatsen.

Na tekmi med ADO Den Haag in Groningenom je bilo 1:1. Tako pri zadetkih kot tudi v rdečih kartonih.