Olimpija izgubila z Dornbirnom, končnica vse bolj daleč

Uncategorized 4. Feb 201721:31 > 21:40

Hokejisti Olimpije so po treh zaporednih zmagah v 6. krogu drugega dela Lige Ebel v Tivoliju izgubili proti Dornbirnu z 0:4. Ekipi sta se med seboj nazadnje srečali v četrtek, ko so Ljubljančani v gosteh zmagali po kazenskih strelih (2:3).

Olimpija se sicer želi približati drugemu mestu, ki vodi v končnico, danes brez uspeha.

Zanimivo, tekmo je v ledni dvorani v Tivoliji spremljalo 1000 gledalcev, kolikor jih letos na eni tekmi Lige EBEL še ni bilo, že na začetku pa so gostje zeleno-bele stistnili v obrambno tretjino in premoč prvič kronali v 12. minuti, ko je bil z natančnim strelom od daleč pod prečko natančen nekdanji igralec Olimpije Brock McBride.

Tudi Ljubljančani so imeli nekaj zrelih priložnosti, a so jih zapravili, čeprav so imeli skoraj minuto dva igralca več na letu ob igri 5 na 3.

Nova napaka se je domačim pripetila v 17. minuti, ko je vratar Jeff Frazee naredil napako in mu je plošček ušel v gol za 0:2. Z diagonalnim strelom z desne strani je bil strelec Martin Grabher Meier. V uvodni tretjini je bilo razmerje v strelih na gol 3:21.

V drugi tretjini se je Olimpija obranila ob igri minute in 20 sekund z dvema manj, potem pa vseno dobila gol, ko je imela na klopi za kaznovane samo še enega igralca. V 31. minuti se je nato med strelce vpisal še James Livingston. Ob koncu tretjine so imeli zmaji tudi sami skoraj dve minuti dva igralca več, po silovitem strelu pa je Sacha Guimond stresel prečko.

Gostje so svojo visoko prednost brez težav zadržali tudi v zadnji tretjini, v domačem dresu pa je bil še najbližje častnemu zadetku Črt Snoj. Zadnjo besedo so imeli hokejisti Dornbirna, ki so zmagali s 4:0 po zadetku še enega nekdanjega igralca Olimpije, Cristopherja D’Alviseja.

V Ligi EBEL bo zdaj na sporedu reprezentančni premor, Risi potujejo na turnir v Katovice. Do konca drugega dela sezone so sicer še štirje krogi.