Brez kapljice znoja: Novak zlahka v tretji krog AO

Uncategorized 22. Jan 20203:13 > 5:49
Darrian Traynor/Getty Images

Novak Đoković je v drugem krogu prvega turnirja velike četverice v Melbournu slavil proti Japoncu Tatsumi Itu s 3:0 v nizih, na poti do tretjega kroga pa izgubil vsega sedem iger.

Mike Owen, Getty Images Sport

Novak Đoković je fantastično odprl obračun in po hitrem postopku dvakrat odvzel servis Tatsumi Itu. Bil je 5:0, a se je tudi japnski igralec vpisal na tabelo z rezultatom in se izognil klasični “kravati”. Đoković je z 1:0 v nizih povedel po vsega 22 minutah igre.

Drugi niz je trajal 44 minut, kar pomeni, da je bil precej bolj izenačen, Đoković pa je šele v deveti igri niza prišel do priložnosti za brejk in jo tudi izkoristil, kasneje pa opravil delo na svoj servis in drugi niz dobil s 6:4.

V tretjem nizu se je Ito držal v igri le na začetku, Novak je prišel do dveh odvzemov njegovega servisa in mirno pripeljal obračun do konca s 6:2.

V tretjem krogu Đokovića čaka še en japonski igralec, tokrat bo na drugi strani mreže stal Jošihito Nišioka, ki je s 3:0 v nizih premagal Dana Evansa