Novak neusmiljeno odpihnil Federerja

Uncategorized 30. Jan 20208:50 > 12:03
Cameron Spencer, Getty Images

Novak Đoković bo drugo leto zapored in že osmič igral v finalu OP Avstralije, kjer je kot branilec naslova v polfinalu premagal velikega tekmeca Rogerja Federerja s 7:6, 6:4 in 6:3.

Novak Đoković je v polfinalu OP Avstralije še enkrat več dokazal, da je trenutno najboljši igralec sveta, v deželi tam spodaj pa je sedmkrat že slavil končno zmago in tudi letos ga bo težko zaustaviti na pohodu proti osmi trofeji na prvem turnirju velike četverice v sezoni. Polfinalna zmaga proti Rogerju Federerju je bila njegova 13. zaporedna v Melbournu.

Đoković v medsebojnih obračunih proti Federerju zdaj vodi s 27:23, to pa je bil že četrti polfinalni obračun proti Federerju v Avstraliji, ki ga je Srb dobil. Federer je na turnirjih za Grand slam Đokovića nazadnje premagal leta 2012 v Wimbledonu.

Na začetku obračuna smo videli festival brejkov, Federer pa je v svojih rokah držal vodstvo s 5:2, a ni uspel končati niza, ki se je odločal v podaljšani igri, to pa je Đoković prepričljivo dobil s 7:1.

V naslednjih dveh nizih je Đoković prvi prišel do odvzema servisa in v obeh primerih niz rutinsko pripeljal do konca.

Njegov nasprotnik bo zmagovalec drugega polfinala med Alexandrom Zverevom in Dominicom Thiemom.