Nov poraz Benfice, Porto se lahko povsem približa

Carlos Rodrigues/Getty Images

V soboto so bile odigrane štiri tekme 21. kroga Portugalskega prvenstva. Tekmovalni dan je zaznamovala zmaga Brage v gosteh proti Benfici za katero je to drugi zaporedni poraz v prvenstvu. V primeru, da Porto na nedeljski tekmi slavi proti Guimaraesu pa se bo približal zgolj na točko zaostanka.

Braga je na stadionu “Luči” slavila z 1:0. Edini zadetek na tekmi je za goste dosegel Joao Palhinha v prvi minuti dodatka v prvem polčasu. Po kotu in po podaji Nuna Sequeire je bil najvišji v kazenskem prostoru 24-letni Portugalec, ki je premagal vratarja Vlachodimosa

Benfica je po 21. krogih pri 54 točkah. Štiri manj ima Porto, ki pa ima tekmo manj. Braga se je z zmago in s tremi točkami povzpela na tretje mesto in je s 37 točkami pred Sportingom, ki je četrti.

Sporting je s precej sreče remiziral proti Rio Aveju v gosteh. Gostitelji so zadetek za vodstvo z 1:0 dosegli v 2. minuti, ko je bil pred vrati natančen Lucas Piazon. To je bil tudi rezultat polčasa. V drugem delu igre je bil zaradi drugega rumenega kartona v 71. minuti izključen pri gostih Sebastian Coates. Zdelo se je že, da so domači tekmo dobili.

Toda slabih deset minut pred koncem je imel Sporting na voljo najstrožjo kazen. Toni Borevkovič je v kazenskem prostoru storil prekršek nad Bolasiejem, enajstmetrovko pa je uspešno realiziral Jovane Cabral. Andraž Šporar je za goste igral celotno srečanje.

Sporting je padel na četrto mesto lestvice. V naslednjem krogu jih čaka Boavista. Rio Ave pa se je približal mestoma, ki vodijo v Ligo Evropa.