Derbi za pozabo: Večna tekmeca sta si razdelila točke

Uncategorized 1. Mar 202017:21 > 20:09
Miroslav Todorović/FK Partizan

Nogometaši Crvene zvezde in Partizana so na 162. večnem derbiju v okviru 24. kroga Superlige Srbije remizirali z rezultatom 0:0.

Tekma na stadionu Rajka Mitića v Beogradu ni prinesla preveč kakovostnega nogometa in veliko priložnosti.

Večji del tekme smo spremljali igro na sredini igrišča. Nobeni ekipi tudi zaradi velikega števila prekinitev ni uspelo vzpostaviti pravega ritma in zato lahko rečemo, da je končni izid pričakovan.

Na obeh straneh je bilo nekaj polpriložnosti pri čemer je bila Zvezda tista, ki je bila za malenkost bolj nevarna. Za rdeče-bele je v prvem polčasu priložnost zapravil Željko Gavrić, v drugem pa Aleksa Vukanović in Mirko Ivanić. Za črno-bele pa je imel priložnost v drugem polčasu Bibras Natcho

Podatek, da sta obe moštvi v okvir vrat sprožili zgolj tri strele pove o dogajanju na največjem stadionu v Srbiji.

Čeprav nogometna igra ni bila na visokem nivoju pa so imeli svojo predstavo navijači. Pričakovano.

Na začetku drugega polčasa je bila igra zaradi pirotehničnih sredstev na južni in severni tribuni dvakrat prekinjena kar je še pripomoglo k že tako slabemu ritmu tekme.

Z rezultatom so lahko bolj zadovoljni pri Crveni zvezdi. Srbski prvak po tej tekmi ostaja vodilna ekipa z 11 točkami prednosti pred Partizanom. Resnično je potreben čudež, da rdeče-beli v letošnji sezoni ne bi ubranili naslova prvaka.

Ekipa Dejana Stankovića bo v naslednjem krogu gostovala pri Mačvi iz Šabaca, moštvo Sava Miloševića pa čaka tekma proti Radničemu iz Niša