Risi turnir sklenili brez poraza

Uncategorized 11. Feb 201717:43 > 17:48
Getty Images

Slovenska hokejska reprezentanca je zmagala še na tretji tekmi EIHC v Katovicah. Ukrajinci so padli s 6:2, Slovenija pa je turnir dobila brez izgubljene točke.

Slovenci so srečanje silovito začeli in z goloma Andreja Hebarja in Davida Rodmana prvo tretjino dobili z 2:0. Ukrajinci so kmalu po začetku drugega dela prišli do znižanja, a prejeti zadetek Risov ni zmdel. V 39. minuti je prednost povišal Miha Verlič, ki je izkoristil podajo kapetna Jana Urbasa.

V zadnji tretjini so hitri zadetek spet dosegli Ukrajinci, ki so pretiravali z grobo igro, a vse skupaj Slovencev ni vrglo s tira. Tri zadetke za Slovenijo so v tretji tretjini dosegli Erik PanceMatic Podlipnik in Klemen Pretnar.

Slovenci so z zanesljivo predstavo s tretjo zmago na tretji tekmi sklenili turnir evropskega izziva. Po zmagi proti Poljski in Italiji je danes padla še ukrajina, izid je bil 6:2.