Craiova boljša od ACH-ja

Uncategorized 15. Feb 201720:52 > 20:57
ACH Volley/Facebook

Oranžni zmaji so na peti tekmi skupinskega dela Lige prvakov morali priznati premoč ekipi Craiove, ki je bila boljša s 3:1 in je tako osvojila pomembne tri točke pri boju za nadaljevanje v najelitnejšem evropskem tekmovanju.

Tekmo so domačini začeli z visokim blokom, s katerim so dobro zaustavili najprej Armenakisa, nato pa še Dika Purića. Po seriji gostiteljev s 4:0 je trener Zoran Kedačič zahteval pol minute odmora, a so odbojkarji Craiove na krilih glasnih navijačev še naprej držali varno prednost. Oranžni zmaji so počasi lovili ritem in se z enojnim blokom Buculjevića približali na dve točki, a kaj več jim ni uspelo in domačini so z zbrano igro, s točkami se je izkazal predvsem kapetan Lica, povedli v nizih.

Drugi niz se je pričel bolj izenačeno. Ekipi sta izmenično osvajali točke in ostajali blizu skupaj. Ko so domači odbojkarji pobegnili na tri točke, je strateg oranžnih poklical fante k sebi, a so le-ti uspeli do drugega tehničnega odmora le minimalno zmanjšati zaostanek. Nato pa so z nekaj dobrimi potezami uspeli pripraviti mini preobrat in so povedli z 20:18. Tokrat je s pol minute odmora odreagiral domači trener. Ko je na servis stopil srbski sprejemalec Koprivica, so domačini ponovno povedli, a je blok Purića že prinesel prednost slovenskim prvakom, ki so uspeli slaviti v podaljšanem zaključku niza.

Tudi tretji niz je precej spominjal na drugega, le da so tokrat bili odbojkarji ACH Volleya tisti, ki so vseskozi lovili nasprotnika. Po atraktivnem reševanju Kovačiča in uspešnem napadu Šterna iz druge linije, je sledil še as slednjega in oranžni zmaji so povedli. Z vodstvom so odšli tudi na drugi tehnični odmor, a so se domačini uspeli vrniti. V izenačeni končnici so pokazali več zbranosti odbojkarji romunske ekipe in se veselili novega osvojenega niza.

V četrtem nizu so odbojkarji iz Ljubljane začeli bolj odločno in si priigrali prednost kar petih točk, a se je domačinom na servis Koprivice ponovno uspelo približati. Toda sledil je odgovor oranžnih, ki so ponovno pobegnili za nekaj točk, a so domačini uspeli slediti njihovemu ritmu in izenačili na 15. točki. V igro je nato namesto Pokeršnika vstopil izkušeni Matija Pleško. Nekaj spornih sodniških odločitev je razburilo igralce na obeh straneh mreže, a sta ekipi v nadaljevanje krenili izenačeno. V razburljivem zaključku so bili bolj zbrani gostje, ki so tako na koncu slavili s 3:1.