Kraljevi pokal: Real po podaljšku prek Andore

Turkish Airlines EuroLeague

Košarkarjii Real Madrida so z ogromnimi težavami zlomili odpor Andore v četrtfinalu Kraljevega pokala. Madridčani so bili po podaljšku boljši z rezultatom 99:93.

Evroligaš iz Madrida je moral odigrati težko tekmo proti osmouvrščeni ekipi lige ACB, ki se je junaško borila vse do konca in ob polčasu vodila za 10 točk. V drugi polčas so domačini vendarle krenili odločno in nadoknadili zaostanek. Anthony Randolph je s trojko izsilil podaljšek.

V zadnjem napadu je bila sicer opažena sporna sodniška odločitev, saj je Sergio Llull prestopil sredinsko črto in bi morala žoga pripasti nasprotniku.

Randolph je bil sicer najučinkovitejši v domači zasebi s 25 točkami, Llull jih je dodal 22, Luka Dončić pa 12, a je zabeležil tudi 10 skokov.

Real bo sicer v polfinalu pokala igral proti Baskoniji, ki je v zgodnejšem četrtkovem terminu izločila Tenerife. Preostali četrtfinalni tekmi bosta v petek: Valencia – Gran Canaria, Barcelona – Unicaja.