Zgodovinski uspeh – Bašakšehir prvič turški prvak!

Uncategorized 19. Jul 202022:00 > 22:31
REUTERS/Murad Sezer

Nogometaš Bašakšehirja so v nedeljo prvič v zgodovini osvojili turško ligo. Ekipa iz Carigrada se je lovoriko razveselila po neverjetnem porazu Trabzona proti Konyasporu (4:3) in po zmagi Bašakšehirja proti Kayserisporu z 1:0.

Carigrajski klub je z naslovom razbili monopol treh carigrajski velikanov Galatasarayja, Fenerbahčeja in Bešiktaša. Vsi so letos razočarali, Bašakšehir pa je v finišu sezone končno zdržal pritisk in osvojil naslov. Bašakšehir je Kayserispor premagal z zadetkom v 19. minuti, ko je zadel Mahmut Tekdemir. V 37. minuti je 11-metrovko zapravil Edin Višća, a ekipa Roberta Prosinečkega, ki je med kandidati za prevzem Dinama, tega ni znala izkoristiti.

Bašakšehir je na koncu prišel do svojega prvega naslova in postal šele šesta ekipa, ki je slavila v turški Super ligi. Največ naslovov ima še naprej Galatasaray (22), nato pa sledijo Fenerbahče (22), Bešiktaš (15), Trabzonspor (6) in Bursaspor (1).

Trabzonspor je sicer včeraj izgubil na neverjeten način. Še v 61. minuti je na svojem stadionu vodil s 3:1, nato pa je ekipa, za katero igra Nejc Skubic prišla do čudežnega preobrata. Prav Skubic je v 88. minuti z bele pike izenačil, za zmago Konyaspora pa je v 92. minuti poskrbel Thuram.

Na derbiju med Bešiktašom in Fenerbahčejem so slavili črno-beli (2:0), Miha Zajc pa pri Fenerju znova ni dočakal priložnosti. Bešiktaš si je z zmago zagotovil kvalifikacije za evropsko ligo, v primeru kazni Uefe za Trabzonspor pa bo Bešiktaš igral celo v kvalifikacijah za ligo prvakov. Na to odločitev bo nestrpno čakal tudi Galatasaray, ki je ostal brez možnosti, da se prebije na četrto mesto, reši pa ga lahko še zmaga Trabzonspora v finalu turškega pokala.

Tekme turške Super lige in turškega pokala lahko spremljate samo na Sportklubu. Zadnji krog je na sporedu 26. julija, finale pokala pa 29. julija.