Jeseničani po vodstvu s 3:0 izgubili proti Feldkirchu

Uncategorized 25. Feb 201722:38 > 22:44
Drago Cvetanovič/hddjesenice.si

Hokejisti Acronija Jesenic so s porazom proti Feldkirchu končali nastope v drugem delu Alpske lige. Železarji so v skupini za razvrstitev lovili tretje mesto, da bi si sami izbrali tekmeca v četrtfinalu, a so zapravili vodstvo s 3:0 in na koncu osvojili četrto mesto.

Jesenice so imele v zadnjih krogih priložnost, da bi z zmagami in ob ugodnem razpletu drugih tekem skočile celo na drugo mesto, a so izgubile v zadnjih dveh krogih drugega dela.

Po četrtkovem visokem porazu v Asiagu z 2:7 so bili tokrat Gorenjci precej bližje zmagi, toda dobre prve polovice tekme niso znali spremeniti v končni uspeh.

Za jeseniško vodstvo sta v prvi tretjini sicer poskrbela Nate Di Casmirro in Jaka Ankerst, v 34. minuti pa je na 3:0 povišal Marjan Manfreda.

Nato je sledil nepričakovan preobrat in štirje zadetki Feldkirchna. Gostje so poskrbeli za popoln preobrat in zmagoviti zadetek dosegli v 57. minuti.

Po današnjih tekmah bodo najboljše tri ekipe iz te skupine (Rittner, Pustertal in Asiago) izbirale tekmece za četrtfinale. Jeseničani kot četrti ne bodo imeli možnosti izbire, ampak bodo dobili tekmeca, ki bo ostal na voljo. V končnici sta iz te skupine še Lustenau in Feldkirch, iz kvalifikacijskih skupin nižjeuvrščenih po rednem delu pa Cortina in Neumarkt.