Thiem vendarle premočan za Čilića

Uncategorized 6. Sep 20205:38 > 5:41
Al Bello/Getty Images

Drugi nosilec US Opna Dominic Thiem se je uvrstil v osmino finala, potem ko je po štirih nizih premagal Marina Čilića s 6:2, 6:2, 3:6 in 6:3.

Avstrijec je še enkrat dokazal, da je eden glavnih favoritov za končno zmago in brez večjih pretresov premagal prvaka izpred šestih let.

Prva dva niza je Thiem odigral fantastično in Čiliću prepustil le po dve igri. Od tretjega niza naprej smo gledali dvoboj, dostojen te faze tekmovanja. Hrvat je začel precej bolje servirati in dočakal tudi priložnost, da tekmecu odvzame servis, kar mu je v šesti igri tudi uspelo za vodstvo s 4:2, nato pa je niz pripeljal do konca in znižal zaostanek na 1:2.

V četrtem nizu smo spremljali hudo borbo. Čilić je imel v peti igri dve break žogici zapored, potem še tretjo, ampak je Thiem vse tri rešil in na koncu igro tudi dobil. V naslednji igri je Avstrijec izkoristil prvo break žogico in povedel s 4:2 Prednost je držal do igre, ko je serviral za zmago, vendar je Čilić znova prišel do dveh break žogic. Thiem je bil tudi tokrat zbran, obe ubranil, potem pa dosegel še dve točki in se tako uvrstil v osmino finala.

Za vstop med zadnijh 8 se bo Thiem pomeril z Augerjem-Aliassimom.